Krása venkovského stylu


Plánujete-li rekonstrukci bytu nebo jen kompletní změnu interiéru, tak jistě přemýšlíte nad stylem. Zajisté potřebujete nějaký, který bude vyjadřovat vaši osobnost a ideálně bude nadčasový. Když vsadíte na přírodu, volnost, útulnost a uvolnění. Přesně tohle všechno vám venkovský styl interiéru přinese kdykoli jen budete chtít.


kočka za pohovkou


Přírodní materiály a spousta barev


Základním kamenem tohoto vzhledu je především dřevo, kámen a keramika. Typické jsou květinové vzory a světlé barvy. Možností ale máte nespočet.


 


Barevná škála je široká. Nejčastěji se jedná o:


  • odstíny bílé, krémové či béžové,

  • z tmavých barev zvolte hnědou, hnědošedou či šedou.


Vždy myslete na to, že barvy by měly být klidné a odrážet spoustu světla. Tak si zajistíte prostředí, které na vás bude mít pozitivní vliv a zvedne vám náladu v jakékoli situaci.


svíčka v okně


Nebojte se cihel


Venkovské stavby jsou charakteristické díky klasickému vzhledu cihel a kamene. Zvolte dřevo nebo hrubý kámen jako podlahovou krytinu. Anebo je umístěte na zeď jako originální obklad. Nádherné jsou také trámy a dveře či futra ze dřeva. Pokud tedy doma máte trámy, tak se můžete radovat.


 


Staré je někdy dobré


Při výběru nábytku i dekorací se nedržte zpátky. A nemusíte ani kupovat nové věci. Zajděte do bazaru nebo vetešnictví. Najdete tam spoustu krásných věcí, které můžete nechat jak jsou, nebo je renovovat. Myslete ale na to, že staré a oprýskané věci mají svou historii a příběh. To ale samozřejmě neznamená, že musíte být doma jako ve starožitnictví. Zkombinujte nové se starým a získáte jedinečný vzhled, který vás bude na sto procent vyjadřovat.


 


Během výběru dekorací vsaďte na buclaté květináče, keramické nádobí s cibulovitým vzorem nebo květinami. Nezapomínejte ani na to, že méně znamená více a řiďte se pravidly minimalismu. Prostor by měl být vzdušný, co největší a prosvětlený. Jen tak se vám tam bude dobře dýchat, odpočívat a žít. Vsaďte na jednoduchost, praktičnost i útulnost a užijte si maximálního pohodlí u sebe doma.