Patchwork vás chytí za srdce

Patchwork se v posledních letech dostává právem na výsluní. Jedná se o zajímavou šicí techniku pro všechny kreativní duše, které si rozumějí s jehlou a nití anebo spíše se šicím strojem, jelikož žen, které by se při zpracování větších kusů látky oháněly pouze jehlou v ruce již mnoho není.

ruční práce

A co je podstatou patchworku? Jedná se o sešívání patchworkové látky, kterou tvoří různé menší zbytky látek, ze kterých mohou šikovné ženy vytvářet různé ornamenty a geometrické vzory. Nicméně jakmile vás tato kreativní technika chytí za srdce, tak věřte, že žádných zbytků látek už doma nikdy nebudete mít dost, takže dříve anebo později budete muset zavítat do obchodu s látkami, abyste si tam nakoupili látky nové, byť třeba po pouhých desíti centimetrech, pokud vám to prodejce dovolí.

růžová nit

A krásných látek není nikdy dost. Můžete pak do sytosti kombinovat různé barvy, vzory, geometrické obrazce a postupným sešíváním z nich vytvářet třeba zajímavé ornamenty, které budou ozdobou polštářků na vaší sedací soupravě, stanou se součástí originálního přehozu na postel anebo deky, která vás v zimních dnech zahřeje.

Možností, co s podobnými výtvory podniknout je opravdu mnoho, a co člověk, to nápad. A navíc, pokud by se vám náhodou stalo, že budete mít podobných uměleckých děl plnou skříň, tak se rozhodně nemusíte obávat, že byste nevěděli, co s nimi. Jakmile se tato zpráva roznese do vašeho okolí, budou se k vám zájemci hned hrnout. A i kdybyste hotové výrobky následně směnili za další kousky látky anebo za jiné domácí výtvory, třeba v podobě jídla, tak se vám to jistě vyplatí.

valentýnské srdce

Každopádně s patchworkem nebudete mít nikdy nouzi o dárky pro vaše blízké. Ovšem abyste se mohli směle pustit do tvoření, které se vám stane radostí, nezapomeňte se k tomu vhodně vybavit. Ve specializovaném obchodě s patchworkem vám jistě rádi poradí, co všechno se vám bude hodit.