Stěhování se dá přežít bez větší újmy

Ne nadarmo se říkávalo, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Zpočátku jsme v podstatě nadšení. Hurá něco nového, konečně ve svém vlastním bytě nebo domě a další nadšenecká hesla doslova lítají vzduchem. Dokonce pár zabalených krabic se vcelku zvládá s úsměvem. Ovšem později nadšení odpadá. Kde pořád brát nové krabice, v obchodě už nás snad ani jinak neznají. Určitě jsme si vysloužili přezdívku spojenou s krabicí od banánů, jak se na ni pořád ptáme.
popsané krabice.png
Ono se to nezdá, ale stále na stěhování a přenášení jsou ideální. Dá se těžko pochopit, kde se vzalo tolik věcí a už vůbec ani nerozumíme tomu, že některé se ani nepoužily. Zkrátka pomalu nadšení odpadá a stěhování nám připadá jako zlý sen. Skoro v konečné fázi již nemáme nervy na další balení a ještě představa, že to budeme všechno vybalovat – zkrátka katastrofický scénář. Jde to mnohem snadněji, než si dokážeme představit. Samozřejmě si lze na stěhování zřídit stěhovací službu, která se o vše postará. I takové služby dnes existují, například je naprosto ideální. Přesto si někteří z nás raději vše zabalí a zařídí sami.
stříbrná dodávka.jpg
Návod na balení
– Sehnat si dostatek krabic, nejlépe takových banánových. Také si lze krabice o stěhovací firmy zapůjčit.
Označit štítky co jsme do nich uložili, budeme se snáz orientovat při hledání nebo samotném vybalování. Také bude patrné, kde jsou křehké věci.
– Děti se do krabic schovávají, tak pozor, ať si nějaké dítko statečně nepřelepíte páskou.
chlapec v krabici.jpg
– Všechny nepotřebné věci, ať již nové nebo použité s sebou brát nemusíme. Pokud jsme je nepoužívali doposud, pravděpodobně tomu bude i nadále. Ale na druhou stranu mohou potěšit naše blízké v rodině nebo okolí a pracovišti. Věci lze odnést i do sběrného místa.
Knihy, které pouze přenášíme, a jinak jsou na obtíž, by se mohly hodit knihovnám nebo jiným uživatelům.
– Zkrátka se zbavíme všeho nepotřebného a naše věci a spotřebiče se rázem sníží na únosnou hranici a ještě někoho kolem nás potěšíme.